Harita Tapu Kadastro

 

Kadastro çalışmaları

 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün Modernizasyon Projesi kapsamında Kırklareli Kadastro Müdürlüğü yapılan düzenleme ile modern hale getirilerek yeni çehresiyle Kırklareli halkının hizmetine açıldı.

 

10 Aralık 2010 tarih ve 27781 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6083 sayılı “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun” ile ülke genelindeki tüm ilçelerde bulunan kadastro müdürlükleri kapatılarak il düzeyli kadastro müdürlükleri kurulmuştur. İlimizde, Pınarhisar ilçesinde bulunan kadastro müdürlüğü 17.06.2011 tarihinde kapanarak Kırklareli kadastro müdürlüğü ile birleşmiştir. 20.06.2011 tarihinden itibaren Kırklareli Kadastro Müdürlüğü olarak il genelinde hizmet verilmeye başlanmıştır. İşlem hacminin yoğun olduğu ilçelerde kadastro birimleri kurularak vatandaşlarımıza mahallinde hizmet verilmektedir.

 

2-B sayısal kadastro çalışmaları devam ediyor…

 

2011 yılı ikinci yarısından itibaren Kadastro Müdürlüğü personeli tarafından Pınarhisar ilçesinde 7 köyde 2-B sayısal kadastro çalışmaları yapılmış, askı ilanına çıkılmıştır. Toplam 520 adet parsel üretilmiştir.

 

2012 yılında Merkez, Babaeski, Lüleburgaz, Pınarhisar ve Vize ilçelerinde toplam 72 köyde 10.216 hektarlık alanda 2-B sayısal kullanım kadastro çalışmaları ihale yöntemi ile yapılacaktır. Yüklenici firmalara yer teslimleri yapılmaktadır. 2012 yılı içerisinde 2-B sayısal kadastro çalışmaları tamamlanacaktır.

 

Kadastro yenileme çalışmalarına başlandı…

 

Lüleburgaz ilçesinde, Evrensekiz Beldesinin Kırcaali, Fatih ve Gündoğu; Büyükkarıştıran Beldesinin Küçükkarıştıran Mahalleleri ile Eskibedir, Yenibedir ve Karamusul köylerinde 3402 sayılı kadastro kanununun 22-a maddesi kapsamında ihale yapılmak sureti ile sayısal kadastro çalışmaları yüklenici firma tarafından kasım ayı itibarı ile başlamıştır.

 

Babaeski ilçesinde, toplam 23 köyde 3402 sayılı kadastro kanununun 22-a maddesi kapsamında sayısal kadastro çalışmaları için 2012 yılının Nisan ayında ihale yapılması planlanmaktadır.

 

Kırklareli merkez ilçe ve köyleri ile Kofçaz merkez ilçe ve köylerinde talepli işlemler 3901 nolu Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik Bürosu tarafından yapılmaktadır. Diğer ilçelerimizde talepli işlemler kadastro birimlerimizdeki personeller tarafından karşılanmaktadır.

 

 

 

 

 

Devam...